wtorek, 26 maja 2020

Radiowe Pogaduchy czyli pierwsze wirtualne spotkanie miłośników starych radioodbiorników.


Kontynuując tradycję spotkań Towarzystwa Trioda, zapraszam na Pierwsze RADIOWE POGADUCHY, czyli wirtualne spotkania miłośników, kolekcjonerów i restauratorów* starych odbiorników radiowych i radiofonii. 
Tak się składa, że ze względu na liczne przeciwności (CoVID -19 i inne) od prawie dwóch lat nie odbywają się takie spotkania, ale  jednocześnie środki techniczne umożliwiają wirtualną namiastkę osobistych kontaktów i to bez ruszania się z fotela. Zapraszam na spotkanie na platformie G Meet. Już w  najbliższą niedzielę, o godzinie 20.00.
Trzeba mieć komputer, głośniki lub lepiej słuchawki (wracamy do tradycji początków radia). Jak ktoś chce zabrać głos, to i mikrofon. Osoby, które śladami Zvorykina chcą pójść, to w kamerkę komputer wyposażą. G Meet wymaga by posiadać konto na Google, jak ktoś jeszcze nie ma to trzeba je założyć -  jest darmowe, a formalności dwie minuty zajmują.

Aby uzyskać zaproszenie (linka) bardzo proszę o krótki e-mail (nawet pusty) na adres radiowe.pogaduchy@gmail.comradiowe.pogaduchy@gmail.com – prześlemy zaproszenie, które wpisze się do kalendarza.
Zapraszamy – Niedziela 31.05.2020 r. to data prawie tak ważna jak 2 listopada 1920 r **. Godzina ta sama 8.00 p.m. czyli 20.00.

Aby wszystkiego na ostatnią chwilę nie zostawić, ani słowa z dwóch ciekawych prezentacji nie uronić, zapraszam na próbne „wstrojenie”. Dzień przed tj. 30.05.2020 r. także o 20.00. Wszyscy, którzy zgłoszą się na radiowe.pogaduchy@gmail.com do czwartku do godz. 12.00 otrzymają też zaproszenie na rzeczone „wstrojenie”.

W trakcie spotkanie będzie można zamieścić swoje ogłoszenie – typu: kupię, poszukuję, zamienię lub nawet sprzedam – instrukcję prześlemy zwrotnie również po zgłoszeniu na adres  radiowe.pogaduchy@gmail.com.

Zaproszenie jest ważne także dla wszystkich miłośników zapisu mechanicznego, magnetycznego dźwięku i obrazu, elektroniki wszelakiej, jak i mechaniki precyzyjnej czy tych co w umiłowaniu starej techniki swoją pasję znaleźli.

Tak czy inaczej – 31.05.2020 r. godzina 20.00 – ZAPRASZAMY.

*- szukamy właściwego słowa dla osób których pasją jest odnawianie , tutaj akurat odbiorników radiowych. Słowo „restauratorzy” jakkolwiek poprawne językowo, z inną profesją się kojarzy.

** - szykujemy się na stulecie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza