Dotarł, ale inny taki z gdzie w oznaczeniu literka D została zastąpiona kreseczką.
Niestety ani na Elektrodzie ani na Triodzie nikt do tej pory nie opublikował katalogu firmy POLFER(podówczas chyba Przedsiębiostwa Państwowego Zjednocznia Unitra ), w którym podane byłyby dane filtrów 1D22R czy 1-22R. Co ciekawe - Polfer istnieje po dzień dzisiejszy i zda się, iż po przemodelowaniu a raczej ograniczeniu asortymentu produkcji ma się chyba dobrze.
Trochę niepokoju wprowadza symbol (bo raczej nie data produkcji) poniżej oznacznia modelu. |
Wygląd wewnętrzny jest trochę inny, ale układ elektryczny wygląda podobnie |
Niestety wydaj się iż bla tej płytki drukowanej kolejne lutowani to już ciut za dużi dwa oczka odeszły - ale udało sie złapać cyną.
Trzymajcie kciuki !
Udało się - od razu (bez jakiegokolwiek strojenie widać znaczaca poprawę czułości (na starym filtrze już odbierałem UKF ( z konwerterm rzecz jasna) i to bez dotykania stroikiem.
Nie wdawałem się w wyrafinowane strojenie - tylko korekta na maksimum napięcia na kondensatorze C58 przy podaniu zmodulowanego FM 10,7 MHz na bańkę ECC85. Jest diużo, dużo lepiej. troszkę przy bardzo silnym sygnale (silnym - to może za dużo powiedziane - takim które daje wyrażny ślad na magiczny oku) pojawiają sie zniekształcenia - domyślam się, że detektor stosunku nie jest prawidłowo zestrojony. Po odstrojeniu zniekształcenia są wyraźnie mniejsze.
Muszę esię chyba przeprosić z Selektografem K931A i po próbowac go znów zaprząc do pracy.
Mam tutaj kłopot z ( nie ma co ukrywać) brakiem wiedzy i doświadczeń, a w instrukcji urządzenia brakuje kilku rysunków, w tym kluczowego dla mnie rysunku nr 3.
Co prawda kompletną instrukcję zaoferowano mi 25 PLN, ale jakoś bardziej liczę na koleżeńską pomoc - jeżeli ktoś chce i może pomóc zapraszam na forum - otwarłem stosowny wątek.
Ciekawostka - od spodu filtr posiadał taka pergaminową folię - nie wiem czy to zabezpiecznie przy produkcji czy rodzaj plomby gwarantującej nie poprawiane strojenie filtru.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz